«

»

Dub 01

K čemu to NLP vlastně je?

Vlastní příklad

O NLP jsem se dozvěděl někdy v roce 2007 z rodinného kruhu od člověka, který se živil prodejem na ulici. Mluvil o tom, jak je to skvělé a super, a v čem všem mu to pomáhá. Nevěnoval jsem však tomu pozornost.

Úplnou náhodou, začátkem roku 2011, jsem pociťoval nespokojenost s kvalitou mého života a pracovními výsledky. Byl jsem odkázán na milou paní Vetešníkovou, provádějící hypnózu, která údajně pomohla vyřešit tento typ problému i někomu jinému. Protože jsem si opravdu nevěděl rady, navštívil jsem ji. Absolvoval jsem 4 sezení a děli se zajímavé věci. V transu jsem byl pouze dvakrát, ale dvě ostatní schůzky mi přišli hodně zajímavé a zvláštní. Nechápal jsem, jak je možné udělat znatelně efektní změny v tak krátkém čase, jako je hodina a půl.

Zde započala i spolupráce se Seduction-School, kde jsem byl přizván na úvodní kurz. Přečetl jsem pár knižních titulů a zjistil, že NLP může být prospěšné.

Pátral jsem a zjistil, že paní Vetešníková, u které jsem absolvoval výše zmíněná 4 sezení, je Master NLP. Také jsem zjistil informace o tom, že NLP se využívá v mnoha oborech jako je nákup a prodej, personalistika, vyjednávání a podobně, a to mě utvrdilo v tom, jít tímto směrem. Na doporučení paní Vetešníkové jsem začal studovat NLP v červenci 2011.

Od tohoto období se změnilo spoustu věcí.
Můj první certifikovaný kurz byl Practitioner in the art of NLP, což byl deseti denní praktický workshop, kde jsem objevoval základní myšlenky a techniky tohoto umění. Kurz byl ukončen řádnou zkouškou. Je složité dostat znalosti z vědomé kompetence do té nevědomé, automatické, pravdou však zůstává to, že po ukončení kurzu jsem praktikoval znalosti nejen na ostatních, ale i na sobě. Tímto způsobem jsem zvedl svou pracovní výkonnost o několik desítek až stovek procent. Z obratu 800 tisíc na 2,5-3 milióny. Jednou dokonce 18 miliónů korun za měsíc.

Naučil jsem se totiž používat nová přesvědčení

  • Mapa není teritorium – znamená, že každý člověk je jiný
  • Neexistuje chyba, je pouze zpětná vazba
  • Špatné, dobré? Kdo ví?
  • Nelze neuspět

a nejdůležitější

  • I já mohu uspět

Nejde jen o to říct si: „od dneška se tím budu řídit“, jde o to dostat to do podvědomí, aby ono dle výše uvedeného, řídilo nás.

Následovala několika měsíční pauza, kdy jsem začal s koučingem ostatních (výsledky viz reference) a přípravou na státnice.

Ihned po státnicích jsem započal další úroveň, Master Practitioner in the art of NLP. Tato úroveň je zaměřena na skládání jednotlivých technik dohromady a jejich další rozvíjení. Zkušenost s takzvaným modelováním je k nezaplacení. Modelování je poměrně jednoduchý způsob, jak převzít vzorec chování, vlastnost jednání, člověka, který je úspěšný v určitém oboru. Tuto zkutečnost jsem využil při přebírání vzoru jednání, které pokládám za výhodné pro profesní růst.

Momentálně se připravuji na certifikovaný kurz Trener NLP.