Led 24

Long Term Study and Holiday in Australia

Prosím od 7.3.2013 omluvte mou nedostupnost na mobilním čísle, odjíždím na dobu neurčitou do Austrálie a vaše dotazy, přání budu odpovídat pouze na emailu.

Dub 01

K čemu to NLP vlastně je?

Vlastní příklad

O NLP jsem se dozvěděl někdy v roce 2007 z rodinného kruhu od člověka, který se živil prodejem na ulici. Mluvil o tom, jak je to skvělé a super, a v čem všem mu to pomáhá. Nevěnoval jsem však tomu pozornost.

Úplnou náhodou, začátkem roku 2011, jsem pociťoval nespokojenost s kvalitou mého života a pracovními výsledky. Byl jsem odkázán na milou paní Vetešníkovou, provádějící hypnózu, která údajně pomohla vyřešit tento typ problému i někomu jinému. Protože jsem si opravdu nevěděl rady, navštívil jsem ji. Absolvoval jsem 4 sezení a děli se zajímavé věci. V transu jsem byl pouze dvakrát, ale dvě ostatní schůzky mi přišli hodně zajímavé a zvláštní. Nechápal jsem, jak je možné udělat znatelně efektní změny v tak krátkém čase, jako je hodina a půl.

Zde započala i spolupráce se Seduction-School, kde jsem byl přizván na úvodní kurz. Přečetl jsem pár knižních titulů a zjistil, že NLP může být prospěšné.

Pátral jsem a zjistil, že paní Vetešníková, u které jsem absolvoval výše zmíněná 4 sezení, je Master NLP. Také jsem zjistil informace o tom, že NLP se využívá v mnoha oborech jako je nákup a prodej, personalistika, vyjednávání a podobně, a to mě utvrdilo v tom, jít tímto směrem. Na doporučení paní Vetešníkové jsem začal studovat NLP v červenci 2011.

Od tohoto období se změnilo spoustu věcí.
Můj první certifikovaný kurz byl Practitioner in the art of NLP, což byl deseti denní praktický workshop, kde jsem objevoval základní myšlenky a techniky tohoto umění. Kurz byl ukončen řádnou zkouškou. Je složité dostat znalosti z vědomé kompetence do té nevědomé, automatické, pravdou však zůstává to, že po ukončení kurzu jsem praktikoval znalosti nejen na ostatních, ale i na sobě. Tímto způsobem jsem zvedl svou pracovní výkonnost o několik desítek až stovek procent. Z obratu 800 tisíc na 2,5-3 milióny. Jednou dokonce 18 miliónů korun za měsíc.

Naučil jsem se totiž používat nová přesvědčení

  • Mapa není teritorium – znamená, že každý člověk je jiný
  • Neexistuje chyba, je pouze zpětná vazba
  • Špatné, dobré? Kdo ví?
  • Nelze neuspět

a nejdůležitější

  • I já mohu uspět

Nejde jen o to říct si: „od dneška se tím budu řídit“, jde o to dostat to do podvědomí, aby ono dle výše uvedeného, řídilo nás.

Následovala několika měsíční pauza, kdy jsem začal s koučingem ostatních (výsledky viz reference) a přípravou na státnice.

Ihned po státnicích jsem započal další úroveň, Master Practitioner in the art of NLP. Tato úroveň je zaměřena na skládání jednotlivých technik dohromady a jejich další rozvíjení. Zkušenost s takzvaným modelováním je k nezaplacení. Modelování je poměrně jednoduchý způsob, jak převzít vzorec chování, vlastnost jednání, člověka, který je úspěšný v určitém oboru. Tuto zkutečnost jsem využil při přebírání vzoru jednání, které pokládám za výhodné pro profesní růst.

Momentálně se připravuji na certifikovaný kurz Trener NLP.

Dub 01

Master Practitioner in The Art of NLP

Dne 1. 4. 2012 jsem úspěšně absolvoval certifikační zkoušku.

Úno 18

Koučing očima třetí osoby

O koučingu se hovoří hlavně v obchodních kruzích, a to jak v různých MLM systémech, finančních poradenstvích, ale i v prodeji jako takovém. Zatímco první skupina je svými lídry k osobnímu růstu, motivaci a vyšším výkonům vedena, druhá skupina o tom pouze slyšela a povětšinou si myslí, že koučing není potřeba.

To je možná dané tím, že klasický obchod, ať již prodej na prodejnách, nebo jako obchodní zástupce je z hlediska příjmu dán mzdou, na kterou se může zaměstnanec spolehnout, tedy fixem a většinou i variabilním ohodnocením, které když se úplně nepovede, nic se neděje. První skupina bývá placena pouze z toho co prodá a proto je zvyklá investovat do svého rozvoje.

Pojďme se podívat a rozkrýt o co vlastně v koučingu prodeje jde a jak na to hledí někdo, kdo zatím neměl možnost se s koučováním potkat.

NLP (neuro-lingvistické programování) je soubor metod, umožňující rozkrytí cílů a teď nemyslím ty vysněné, ale ty  skutečné, esenciální, které nás doopravdy pohánějí, nebo dokonce i brzdí. Tyto cíle je možné konkretizovat, přesně zaměřit, nebo úplně vyvrátit. Jelikož to jsou sny a cíle pouze koučovaného, nikdo nemá právo kromě jeho samotného s nimi takto operovat.

Možností odblokovat různé fobie, změna různých přesvědčení a právě operace s cíli je základ k získání většího výkonu.

Jak to vidí třetí osoby

Většinou jejich obavy a strachy jsou přirozené a plynoucí z neznáma. Nejčastější otázka, kterou mají lidé ve svých hlavách je přesvědčení, že koučing je něco nestandardního, manipulujícího nebo dokonce až duchařského. Mnoho dalších lidí si myslí, proč si chodit povídat s někým, kdo je nezná a ještě mu případně za to zaplatit, když mají mnoho přátel, kteří je rádi vyslechnou a poradí.

Koučing je naprosto přirozená záležitost, vezměme si například trenéra sportu. Tento člověk je v něčem speciální, zná fyzikální stránku těla, zná jak určitý sport funguje a pomáhá dosahovat k lepším výkonům jak na těle, tak i v hlavě. Hlava sportovce je to nejdůležitější co může být. Každý sportovec si je vědom toho, že když se uvidí jako vítěz, může se po treninku těla vítězem stát.

A odpověď pro duhou skupinu lidí? Když někdo bude chtít vyhrát v jakémkoliv sportu, nepůjde se zeptat někoho kdo s tím sportem nemá nic společného, ale fundovaného odborníka. Jinými slovy, zaplatí si trenéra, pokud chce skutečně uspět.

Kouč je osoba, průvodce, pomáhající nalézt a odhalit vzorce úspěchu, které každý člověk má. Vždy se dá říci, že každý již někdy v něčem uspěl a na tomto základním kameni lze dále stavět. Najděte si někoho, kdo Vás bude posunovat dál, stát na místě je marnění Vašeho talentu.

 

Led 01

Nový rok 2012!

Máme tu nový rok a s ním si mnoho lidí dává i novoroční předsevzetí. Ti co nekapitulují do jednoho týdne, mají větší šanci svého tvrzení dostát. Říká se, že nová činnost lze přijmout jako zvyk až po 30 dnech. Důležitým pravidlem však má být, aby tento zvyk nebyl v rozporu s nějakou vnitřní částí, jako například: „Chci zhubnout, ale když jím, dělá mi to dobře“. Toto je asi nejtypičtější. Někdy však bývá rozpor s vnitřní částí tak hluboko, že si jej ani neuvědomíme. To pak pro nás znamená, že dosažení požadovaného stavu, chcete-li výsledku, je složité, náročné a těsně před dosažením se cíl totálně rozplyne.

V tuto chvíli je dobré zastavit se a přijít se poradit s odborníkem, který Vám může pomoci tento hluboký vnitřní konflikt nalézt a neutralizovat, aby nám nebránil v cestě za vysněným cílem.

NLP je soubor technik, metod a modelovaných situací, které jsou schopny velmi rychle a jednoduše konflikt zjistit, harmonizovat jej a vytvořit z negativní situace tu pozitivní.

Přeji Všem do nového roku hodně štěstí, zdraví, úspěch a mnoho dodržených předsevzetí, ať se z nich stanou jen ty nejlepší zvyky, které vám budou sloužit

Říj 24

Akademické vzdělání

Další milník v mém životě pokořen, úspěšně zvládnuty státní závěrečné zkoušky. Titul Ing. byl oficiálně přidělen 23.11.2011.

Děkuji všem za podporu po celou dobu studia.

Srp 28

Reference

Velice děkuji všem za kladně hodnotící emaily společných koučingů a konzultací. Vybrané, s dovolením, používám jako referenci.

Srp 04

Spolupráce

Oficiálně oznámena spolupráce se Seduction School více na www.seduction-school.cz/spolup​racujeme.html

Srp 02

Osobní konzultace v klubu

V rámci školy svádění jsem zahrnul i osobní konzultace přímo v klubu na „bitevním poli“ více informací www.seduction-school.cz, kontakt Lukáš Márovec. Termín nutno domluvit předem viz můj kontakt.

Čec 25

Video pro Seduction School

V neděli 24. 7. 2011 proběhlo skvělé natáčení videa pro Seduction-School. Téma bylo představení NLP, jeho využití pro svádění a osobní koučování a žádanou změnu stavu (strach z oslovení, řešení intimních situací). Techniky realizované v příspěvku jsou Kotvení a využití Submodalit k odstranění intimního problému. Díky Lukáši Márovci za skvěle odvedenou práci v roli klienta.  Video brzy na www.seduction-school.cz.

Starší příspěvky «